Projektowe relacje

Zadanie „Krętą dróżką ramię w ramię z książką” dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, powoli zbliża się ku końcowi.

W dniu 24 sierpnia 2018r na placu Filii Bibliotecznej w Lisowie, spotkali się wszyscy uczestnicy projektu, aby zaprezentować przygotowane scenki rodzajowe dotyczące wybranego kraju, a zarazem powalczyć o tytuł „Laureata najbardziej pomysłowej Prezentacji”. Zgodnie z założeniem takie wydarzenie miało być kwintesencją uroczystego podsumowania zadania.

W oparciu o literaturę podróżniczą oraz warsztaty z cyklu „Poznajemy świat”, w czasie wakacji w każdej z pięciu filii bibliotecznych, biorący udział w zajęciach animacyjnych pod kierunkiem bibliotekarza opracowywali własny scenariusz rozrywkowego eventu.

Konkurencyjna forma zaprezentowania jednego wylosowanego wcześniej kraju, na żywo przed publicznością, była dla uczestników nie lada wyzwaniem. Jednak wszyscy stanęli na wysokości zadania i spisali się znakomicie.

Grupa z Trzcińca na wesoło zaprezentowała „Ciekawostki o Ameryce LADY AMERYKA”. Popularnym tańcem „Sirtaki” oraz znanej piosence „Zorba i Ty” grupa z Rokitna przedstawiła Grecję. Daleką Australię przybliżyła grupa z Nowodworu w prezentacji pn. „Koziołek Matołek w Australii”. Przemarsz barwnego korowodu szkoły samby, z których słynie Brazylia można było podziwiać w wykonaniu grupy ze Skrobowa. Natomiast wyjątkowe „ spotkanie z Dżinem” i Maroko wystawiła grupa z Lisowa.

Występy okazały się prawdziwym show, a uczestnicy zadania zadziwili wszystkich obecnych swoją pomysłowością, aranżacją, kreatywnością i sztuką aktorską.

Powołane przez organizatora 7-osobowe jury miało olbrzymi dylemat komu przyznać tytuł Laureata.

Ostatecznie zwyciężyła Filia Biblioteczna w Trzcińcu.

Wszyscy biorący udział w niezwykłej rewii poznawania świata otrzymali pamiątkowe dyplomy, bawełniane plecaczki „ Krętą dróżką ramię w ramię z książką” z logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubartowie, a laureaci dodatkowo mapy świata.

Tego wieczoru dodatkową atrakcją było kino plenerowe i seans młodzieżowego filmu „Bardzo Fajny Gigant”. Było to niezwykle wydarzenie i gwóźdź programu, bowiem znaczna część osób po raz pierwszy mogła obejrzeć film na olbrzymim ekranie obok biblioteki. Niestety tą niezwykłą atmosferę zakłóciła burza, która przeszła nad Lisowem pod koniec projekcji filmu.

Zgodnie z założeniem projektowym w dniu 29 sierpnia zorganizowano wycieczkę krajoznawczą do Krajna. W Alei Miniatur „Wonderful World” uczestnicy podziwiali rozlokowane wzdłuż kilometrowej trasy wyrzeźbione modele obiektów architektonicznych z całego świata i miejsc stworzonych przez naturę. Wielu emocji wycieczkowiczom dostarczyło kino 6D, gdzie do standardowego obrazu 3D oraz dźwięku stereo dodawane są efekty typu, podmuch wiatru czy ruchome fotele.

W ramach zadania „Krętą dróżką ramię w ramię z książką” do końca września pozostało jeszcze zorganizować 4 wystawy, prac twórczych wykonywanych przez uczestników w czasie realizacji projektu.

projektowe

projektowe

projektowe

projektowe

projektowe

projektowe

projektowe

projektowe

projektowe

projektowe

projektowe

projektowe

projektowe

projektowe

projektowe

projektowe