Odsłonięcie tablicy „Biblioteka na 5”

Dnia 1 grudnia 2017 roku w Filii Bibliotecznej w Lisowie odbyło się odsłonięcie tablicy upamiętniającej nadanie placówce tytułu najlepszej filii wiejskiej województwa lubelskiego w konkursie „Biblioteka na 5”. W tym wydarzeniu wzięli udział zarówno przedstawiciele gminy, Stowarzyszenia, Punktów Bibliotecznych, Klubów współpracujących z Filią Biblioteczną w Lisowie oraz czytelnicy i Bibliotekarki.

Uroczystego odsłonięcia tablicy dokonali m.in.: Katarzyna Brzozowska – Sekretarz Gminy Lubartów, Stanisław Borzęcki – Przewodniczący Rady Gminy Lubartów, Tadeusz Wiak – Przewodniczący komisji do spraw Oświaty, Kultury, Sportu, Socjalnych Wsi i Porządku Publicznego Rady Gminy Lubartów, Beata Wilczyńska – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubartowie, Barbara Orłowska – Bibliotekarka Filii w Lisowie, oraz Janina Pojęta przedstawicielka Klubu Seniora w Lisowie.

Na uroczystość zaproszona została młodzież ze Szkoły Podstawowej w Brzezinach, która zaprezentowała współczesnego Kopciuszka. Przedstawianie zapewniło widzom wielką dawkę dobrego humoru. Kolejnym jakże emocjonującym punktem tego dnia był mini koncert akordeonowy Ireneusza Bachonko wraz z synem Miłoszem – zdobywcą pierwszego miejsca w Ogólnopolskim Festiwalu Akordeonowym im. prof. Mirosława Niziurskiego.

Po życzeniach i gratulacjach skierowanych do Barbary Orłowskiej, wszyscy którzy zgromadzili się w tym uroczystym dniu w Filii w Lisowie spróbowali wyśmienitego tortu
z logiem „Biblioteka na 5” .

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia pod tym samym tytułem