Wakacyjny Piknik z Książką 2016

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubartowie już po raz ósmy zorganizowała dla swoich najaktywniejszych czytelników młodszego pokolenia Wakacyjny Piknik z Książką. Tym razem był to całodniowy wyjazd do Europejskiego Centrum Bajki  im. Koziołka Matołka  w Pacanowie.

Wizyta w ECB  była dla grupy 50 dzieci i ich opiekunów  prawdziwą podróżą  w bajkowe krainy dziecięcej wyobraźni. Zachwyceni wyjątkową ekspozycją stworzoną z myślą o dzieciach pt. „Bajkowy świat”, która łączy w sobie najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi i cennymi eksponatami muzealnymi przeżywali wielką interaktywną przygodę. Po bajkowej podróży  wszyscy głodni i spragnieni udali się na obiad do  Restauracji „BAJKOWEJ” , a następnie na warsztaty pn. „wybuchowe piątki”. W trakcie godzinnych zajęć nasi czytelnicy brali czynny udział  w wielu fascynujących doświadczeniach z wykorzystaniem ciekłego azotu i innych materiałów. Podczas pokazu kuchni molekularnej uczestnicy  próbowali  pysznych nitro lodów. Zachwyceni tymi niezwykłymi atrakcjami udali się do kina na obejrzenie filmu „Jak ukraść księżyc”-   wspaniałej animacji w 3D twórców „Epoki lodowcowej”. Wszyscy trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń i  przeżyć wracali do domów z uśmiechem na twarzy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia pod tym samym tytułem