Zwiedzanie za czytanie

by suser
Hits: 32

W ramach „Tygodnia Bibliotek” podobnie jak w latach poprzednich, Gminna Biblioteka Publiczna w Lubartowie zorganizowała wycieczkę dla najaktywniejszych czytelników i sympatyków filii bibliotecznych z Lisowa, Nowodworu, Skrobowa, Rokitna i Trzcińca.

Czytaj więcej

Rękodzieła wielkanocne w bibliotece

by suser
Hits: 1184

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z utęsknieniem czekają zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które należy przekazywać młodszym pokoleniom. W tym roku Filia Biblioteczna w Nowodworze zorganizowała rodzinne warsztaty rękodzieła.

Czytaj więcej

8 Marca 2018

by suser
Hits: 1125

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubartowie po raz kolejny już, była współorganizatorem uroczystości związanych z Gminnym Dniem Kobiet zorganizowanym tradycyjnie w Szkole Podstawowej w Nowodworze. Motywem przewodnim okolicznościowego spotkania były słowa Józefa Maciejewskiego: „Kobiety mają to do siebie, że tam, gdzie dłużej przebywają wnoszą zawsze coś z piękna”

Czytaj więcej

Zaproszenie na rodzinne warsztaty

by suser
Hits: 1486

Dnia 06.03.2018 (wtorek) godz. 15.00 Gminna  Biblioteka  Publiczna w Lubartowie Filia Skrobów zaprasza na rodzinne warsztaty wykonania palm wielkanocnych. Serdeczne zapraszamy!

Ferie zimowe w Bibliotece w Lisowie

by suser
in Lisów
Hits: 1405

Zajęcia dla dzieci w Bibliotece w Lisowie odbyły się w drugim tygodniu ferii zimowych. Na dzieci i młodzież czekało mnóstwo atrakcji: zabawa karnawałowa, quiz "Historia Polski", wesołe poczytajki "Polowanie na dinozaura" i, wspólne pieczenie pączków w Tłusty Czwartek, zajęcia plastyczne i kulinarne "Wesołe kanapki" a na zakończenie bal przebierańców.

Czytaj więcej

Ferie zimowe z Biblioteką w Skrobowie

by suser
Hits: 1292

W dniach od 06-09 lutego 2018 roku w Bibliotece w Skrobowie odbywały się zajęcia feryjne dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Troszczymy się o siebie” poprzez różnorodne formy rozrywkowe, w tym.: rozgrywki gier planszowych, turniej państwa-miasta, warsztaty kulinarne wykonania i zdobienia odżywczych kanapek, inspirowane dostępnymi w Bibliotece książkami kulinarnymi dla dzieci.

Czytaj więcej

Międzynarodowe spotkanie w Rokitnie

by suser
in Rokitno
Hits: 1365

We wtorek 2 stycznia 2018 r. Filia Biblioteczna w Rokitnie, gościła międzynarodową wymianę młodzieży zatytułowaną 'Do you agree' w ramach europejskiego programu Erasmus+, Akcja Kluczowa 1, Sektor 'Młodzież'.

Czytaj więcej