Zapraszamy na oficjalne podsumowanie projektu.

Serdecznie zapraszamy na zakończenie projektu Książka Moim Drogowskazem.
Spotkanie odbywać się będzie w sali widowiskowej w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lubartowie, Filia w Lisowie.

30 września, godzina 13:00

Uwaga! Ze względu na pojemność sali każdy uczestnik projektu będzie miał możliwość zabrania ze sobą wyłącznie 1 osoby towarzyszącej. Zaproszenia będą do odebrania w filiach bibliotecznych od najbliższej środy.

Planowany przebieg wydarzenia:

13:00 – 13:15 – Przywitanie gości.
13:15 – 14:00 – Recital Piotra Dąbrówki.
14:00 – 14:15 – Opowiadanie o projekcie i prezentacja pierwszego z utworów.
14:15 – 15:00 – Monodram Mirosława Majewskiego.
15:00 – 15:30 – Przedstawienie pozostałych utworów oraz dalszy ciąg o realizacji.
15:30 – 16:00 – Prelekcja dr hab. Andrzeja Niewiadomskiego.
16:00 – 16:15 – Prezentacja materiałów filmowych z projektu.  Zakończenie i zaproszenie na poczęstunek oraz oglądanie wystawy.
16:15 – 17:00 – Poczęstunek, wystawa, rozmowy kuluarowe.

Postaci

Piotr Dąbrówka – muzyk – wokalista, kompozytor, autor tekstów, laureat wielu konkursów i festiwal, między innymi Studenckiego Festiwalu Piosenki , Olsztyńskich Spotkań Zamkowych i Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Na scenie od 25 lat. Ma w swoim dorobku koncerty w całej Polsce. Występował w koncertach telewizyjnych („13 Poetów”, „Damy radę! – Piosenki Lecha Janerki”). Śpiewa teksty autorskie i poezję m.in. Stanisława Grochowiaka, Jonasza Kofty, Bolesława Leśmiana, Tadeusza Nowaka, Grzegorza Madejskiego, Mariana Piechula, Łukasza Majewskiego.http://www.piotrdabrowka.art.pl

Mirosław Majewski – aktor o specjalności estradowej związany z lubelskim Teatrem Kameralnym. Współpracuje z Polskim Radiem Lublin przy tworzeniu słuchowisk radiowych (kilkadziesiąt ról w słuchowiskach). Tworzy własne projekty artystyczne. Członek ZASP.

„Ja jestem Żyd z Wesela” – Jak pisała noblistka Wisława Szymborska spektakl ten „… to troszeczkę śmieszna, choć w zasadzie bardzo smutna opowieść, zasłyszana i z melancholijnym humorem napisana przez Romana Brandstaettera. Jej bohaterem jest Hirsz Singer, karczmarz z Bronowic Małych, który pewnego dnia, nie przeczuwając co z tego wyniknie, znalazł się wraz z żoną i córką na weselu poety Rydla. No i po kilku miesiącach wynikło. Pan Hirsz, spokojny obywatel i uczciwy kupiec, oraz jego córka Pepa, panienka przyzwoicie wychowana, znaleźli się w literaturze. (…) Taki wstyd, taka obmowa, na cały Kraków, na całą Galicję – za co, dlaczego? I nie dość, że poszkodowany został na kupieckim honorze, jeszcze stracił nazwisko, bo wszyscy zaczęli o nim mówić Żyd z Wesela.”

dr hab. Andrzej Niewiadomski  – poeta, eseista, krytyk, badacz literatury, redaktor. Pracownik naukowy UMCS w Lublinie. Autor trzech monografii, pięćdziesięciu artykułów i ponad stu piędziesięciu innych publikacji naukowych, krytycznych, eseistycznych, poetyckich oraz redakcji i współredakcji. Prowadzi badania nad poezją polską XX wieku (ze szczególnym uwzględnieniem dwudziestolecia międzywojennego, poezji po roku 1968, awangardy poetyckiej, katastrofizmu, refleksji metapoetyckiej) i prozą nowoczesną (Zygmunt Haupt, Bruno Schulz, Leo Lipski i in.). Uczestniczył w licznych konferencjach naukowych, prowadził działalność popularyzatorską (wykłady, warsztaty w instytucjach edukacyjnych i kulturalnych), w latach 1989 – 2010 współredagował Kwartalnik Literacki „Kresy”