Prowadzący

GRUPA MUZYCZNA


Hubert „Jahdeck” Pyrgies – Beatboxer i wokalista. Komponuje i pisze teksty. Pochodzi z Lublina, gdzie jest związany z trio beatboxowym AL-FATNUJAH oraz zespołem Chonabibe . Swoją pasją i zdolnościami dzieli się nie tylko na scenie, ale także podczas prowadzenia warsztatów m.in. z dziećmi i młodzieżą. Zdolności muzyczne podparł wiedzą studiując Psychopedagogikę Kreatywności, co pozwoliło mu zrozumieć jak wielkie znaczenie w życiu i rozwoju człowieka mają działania artystyczne. Prowadzi program „Muzyka bez instrumentów”, który ma za zadanie uświadomić uczestników, że „niemożliwe nie istnieje”.

Więcej szczegółowych informacji:

http://bezinstrumentow.pl/
https://web.facebook.com/chonabibe/ 

 

GRUPA PRODUKCJI MUZYCZNEJ


MichałZetena” Zaniewski – Producent, beatmaker, wokalista i drummer. Urodzony w 1979 roku reprezentant Lublin. Swoją przygodę rozpoczął od gry na perkusji w hardcorowej kapeli oraz udzielania się muzycznie i rapowo w „XL składzie”. Kolejne produkcje spod szyldy Zetena ukazywały jego wszechstronność muzyczną. Na pierwszym albumie producenckim „W rymach siła” (2004 rok) znaleźli się m.in.: Tybet, Ras, Fat Mathew, Reno i Dj Ike. Rok później ukazała się jego ambientowa, instrumentalna płyta „Blizna”, która została doceniona przez odbiorców na całym świecie. Była również wykorzystywana w filmach kina niezależnego.

W ostatnich latach wyprodukował muzykę na albumach: Tybeta – „T-ZNA-cznie”, Szach „Halo Ziemia” oraz singlowym utworze My-Key „Clap now” oraz utwory we współpracy z takimi artystami jak: Virus Syndicate, Miuosh, Reno, Miodu (Jamal) , Pih, Pyskaty, Sokół, Lilu, Wigor, Ras, Dolar. Skorup, Chonabibe Sound. Lista w najbliższym czasie zapewne będzie się powiększać o kolejne znane nazwiska i wybitne projekty muzyczne bo Zetena to artystycznie wybuchowa mieszanka doświadczenia, wszechstronności i talentu.

Więcej szczegółowych informacji:
https://web.facebook.com/Zetena
http://www.lejkapstudio.pl

GRUPA AKTORSKA


Patryk Kuś – doktorant kulturoznawstwa na UMCS, animator kultury, edukator, trener. Absolwent Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice i L`ART Studio. Stypendysta ministra kultury z zakresu animacji i edukacji kulturalnej 2015. Pomysłodawca L`ART Festiwal. Realizuje projekty społeczno – kulturalne angażujące do uczestnictwa w kulturze mieszkańców małych miejscowości. Prezes Fundacji „My Evergreen”. Autor cyklu filmowego „Kącik kultury” opowiadającego o animatorach.

 

 

GRUPA FILMOWA


Michał Zieliński – Reżyser i montażysta człowiek kreatywny szukający inspiracji w świecie który go otacza. Twórca wielu wideoklipów, form dokumentalnych oraz krótkich form filmowych. Jako montażysta montował teatry telewizji, dokumenty oraz filmy krótkometrażowe. Często zapraszany do współpracy jako operator do niekonwencjonalnych produkcji filmowych gdzie nie tylko wiedza podstaw realizacji się liczy ale stworzenie odpowiedniego klimatu filmowego w którym nie ma dla niego granic. Ponadto eksperymentator muzyczny, działacz społeczny, pracował przy filmach: „Historia Roja”, „Złodzieje energii”, „Psie głowy”, „Kwatera bożych pomyleńców”…

 Więcej szczegółowych informacji:

GRUPA DZIENNIKARSKA


Magdalena Kawa – absolwentka politologi ze specjalnością dziennikarską. Współtwórczyni i członkini zarządu Fundacji Instytut Kultury Cyfrowej, w której zajmuje się koordynacją i promocją realizowanych projektów. W Stowarzyszeniu Dla Ziemi zaangażowana jest w działania z obszaru edukacji międzykulturowej, a w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie wykłada na kierunku stosunki międzynarodowe.

 Więcej szczegółowych informacji:

 

 

 

Izabela Śledź – dziennikarka TVP3 Lublin od 2007 roku. Prowadzi „Panoramę Lubelską”. Jest też reporterką „Panoramy Lubelskiej”, wydawcą oraz prezenterką porannego programu na żywo „Poranek Między Wisłą i Bugiem”. Przez 3 lata prowadziła program „Polska Samorządna” poświęcony problemom samorządów, ten program-autorstwa Krzysztof Karmana zdobył w 2014 roku pierwszą nagrodę w kategorii program publicystyczny na 21. Przeglądzie  i Konkursie (PiK) Dziennikarskim Oddziałów Terenowych TVP. Współpracuje także z TVP1, TVP2, TVP Polonia oraz TVP info robiąc relacje LIVE. Przez kilka lat współpracowała również z redakcją interwencyjną TVP3 Lublin, magazynem reporterskim „Zdarzenia” przygotowując do niego reportaże, które ukazywały się też w programie TVP1 „Magazyn Ekspresu Reporterów”, „Celowniku” TVP1, i Telekurierze TVP3. Prywatnie ma kota na punkcie kotów.

 Więcej szczegółowych informacji:

GRUPA PLASTYCZNA


Seweryn Chwała – Studiował na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Dyplom z Malarstwa w roku 2007 w pracowni prof. Mieczysława Hermana i dr hab. Zbigniewa Woźniaka, oraz aneks z Rysunku u ad. II st. Mikołaja Smoczyńskiego. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, tworzy murale i graffiti. Brał udział w licznych wystawach i konkursach malarstwa, rzeźby i festiwalach graffiti. Członek grupy Otwarta Pracownia w Lublinie.

 Więcej szczegółowych informacji: